Vianočná akadémia

Zahájenie akadémie patrilo úspešným tímov vo volejbalovom turnaji O pohár riaditeľky školy a oceneniu absolventom olympiád v cudzích jazykoch. Následne moderátorky Martina Jacková a Veronika Gavláková odštartovali vianočný program, ktorý odhalil umelecké ambície našich študentov z oboch škôl.

Program bol zostavený veľmi dobre a rôznorodo – z každého rožku trošku. Veselé scénky s vianočnou tematikou, paródia na reklamu alebo tanečné kreácie striedali sondy do Vianoc našich predkov. Taktiež by to nešlo bez piesní. Okrem tých slávnostných sme sa naučili aj novú – a hoci mala zložitejší text, všetci sme to úspešne zvládli. Program vygradoval spoločným vystúpením Lukáša Polku z II. VS a prof. Michala Majchráka. Harmonikové a basgitarové duo postavili divákov zo stoličiek. Na záver pani riaditeľka popriala všetkým požehnané vianočné sviatky. Dynamický program, ktorý priniesol radosť, humor, zábavu, ale aj pripomienku skutočného významu Vianoc.