Pre uchádzačov

Kritéria pre prijímanie žiakov do I. ročníka

Študijné odbory na SOŠPg sv. Márie Goretti v Čadci:

DENNÉ ŠTÚDIUM:

1. Študijný odbor 7649 M učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo  je denné 4-ročné štúdium s maturitou pre absolventov základnej školy. Absolventi tohto št. odboru sú kvalifikovanými pracovníkmi pre prácu v školských výchovno-vzdelávacích zariadeniach.

Podrobnejšie informácie spojené s prijímacím konaním pre talentové skúšky (kritéria) sú uvedené v nasledovnom súbore:

2. Študijný odbor 7646 M vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť  je denné 4-ročné štúdium s maturitou pre

absolventov základnej školy. Absolventi tohto št. odboru sú pripravení vykonávať kvalifikovanú a samostatnú prácu v oblasti výchovy a sociálnej starostlivosti.

Podrobnejšie informácie spojené s prijímacím konaním (kritéria) sú uvedené v nasledovnom súbore:

3. Študijný odbor 7661 M sociálno–výchovný pracovník  je denné 4-ročné štúdium s maturitou pre absolventov

základnej školy. Študijný odbor je určený pre chlapcov a dievčatá. Absolventi tohto študijného odboru sú kvalifikovanými pracovníkmi na poskytovanie sociálnej starostlivosti klientom v orgánoch miestnej štátnej správy, samosprávy, v neštátnych subjektoch, v zariadeniach sociálnych služieb.

DIAĽKOVÉ ŠTÚDIUM (POMATURITNÉ):

V šk. roku 2023/2024 opäť otvárame aj študijný odbor 7649 N učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo (ide o dvojročné diaľkové pomaturitné kvalifikačné štúdium).

Pre uchadzáčov diaľkového štúdia 7646N učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo riaditeľka školy Vám oznamuje, že schválené kritéria pre prijímanie žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2023/2024 sú v platnosti s tým, že prijímacie skúšky sa budú konať v poslednom úplnom júnovom týždni. Pozvánka na prijímacie skúšky Vám bude zaslana poštou.

Podmienky prijatia: úspešné ukončenie vyššie uvedených št. odborov s maturitou, osobnostné a zdravotné predpoklady uchádzača. Nemôžu byť prijatí uchádzači, ktorí majú nekorigovateľné poruchy reči a správania a žiaci oslobodení od telesnej výchovy, úspešné zvládnutie talentovej skúšky.

Podrobnejšie informácie spojené s prijímacím konaním sú uvedené v nasledovnom súbore:

Kriteria diaľkového štúdia 7646N učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo šk. rok 2023/2024 [PDF - 713 KiB],

Kritéria diaľkového štúdia 7646N učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo šk. rok 2024/2025  [PDF - 823 KiB],

Kriteria diaľkového štúdia 7646N učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo šk. rok 2025/2026 [PDF - 1056 KiB].

Termín podania prihlášok na diaľkové štúdium: do 31. 5. 2024

PRIHLÁŠKU na pomaturitné a nadstavbové štúdium na stredných školách si môžete stiahnuť a vytlačiť zo súboru:

Radi Vás uvítame na našej škole a záujemcom prajeme čo najúspešnejšie štúdium!