Vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť (VOČ)

Denné štúdium

Študijný odbor 7646 M vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť (VOČ) je denné 4-ročné štúdium s maturitou pre absolventov základnej školy. Absolvent št. odboru 7646 M vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť je kvalifikovaný pre prácu so širokým odborným profilom, schopný samostatne vykonávať odborné činnosti vo výchovnej a opatrovateľskej starostlivosti. Môže tiež pokračovať v štúdiu na vysokej škole, a to predovšetkým v odboroch humanitného zamerania.

Charakter profesií v danej oblasti súvisí so širokým rozhľadom absolventa, s jeho osobnostným rozvojom a so schopnosťou riešiť odborné problémy.

Absolvent odboru:

• Je schopný aplikovať nadobudnuté vedomosti a zručnosti v praxi. Projektuje, organizuje a realizuje rôzne aktivity.
  • Odborne vplýva na všestranné formovanie osobnosti jedinca.
  • Je pripravený pracovať samostatne aj v tíme, je tolerantný, empatický, asertívny a správa sa prosociálne, jeho vystupovanie je kultivované.
  • Koná cieľavedome, rozvážne a rozhodne v súlade s právnymi predpismi spoločnosti, v duchu vlastenectva, humanizmu a demokracie.
  • Je inovatívny a naklonený novým trendom a metódam v profesiách danej oblasti.

Radi Vás uvítame na našej škole a záujemcom prajeme čo najúspešnejšie štúdium!

INFORMUJTE SA NA SEKRETARIÁTE ŠKOLY - v prípade záujmu o štúdium je potrebné ihneď zaslať prihlášku na adresu školy.

Bližšie informácie aj na tel. č. 041/433 51 22, 431 25 15.